Young power Justyna Suchecka
Lifestyle

Young power, czyli że nie uczymy się tylko od starszych

Pierwszy i ostatni komentarzowy strzał pod poprzednim wpisem można określić strzałem w dziesiątkę! Zaczynam od książkowej polecajki i to takiej, która przyda się każdemu tylko dlatego, że żyjemy w jednym społeczeństwie.

Na pewno znasz taką polską mądrość, że dzieci i ryby głosu nie mają… Jeżeli przytakujesz, że nie tylko znasz, ale też „coś w tym jest”, zajrzyj koniecznie do książki Justyny Sucheckiej „Young power”. Ona dzieciom głos oddała i udowodniła, że ten głos nie tylko jest, ale też jest ważny. I to nie gdzieś daleko, jeden ktoś się wybił… W Toruniu, Myszkowie, Zielonej Górze, Szczecinie czy w Tczewie.

Wygrany kurs w New York Timesie, podstawówka prowadząca ogólnopolską kampanię przeciw hejtowi, projekt latającego plecaka czy prąd z buraków. To tylko wybrane głosy, które Justyna Suchecka uczyniła bardziej donośnymi. Młodzi nie tylko z zapałem realizują swoje pasje i pomysły, walczą o kształt zdrowej Ziemi i przyjaznego społeczeństwa, ale też stają na równi w dyskusji z dorosłymi. To, że mają mniej lat niż Ty, o niczym nie świadczy.

Historie opisane w „Young Power” udowadniają, że przeszkody często są tylko w naszych głowach (gimnazjalistka dostała się na staż w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, która Twoja życiowa decyzja jest za duża?). Daj się zainspirować opowieści o ponad 30 wartościowych inicjatywach, które powstały tutaj, obok Ciebie.

A jeśli masz młodsze rodzeństwo, kuzynów, dzieci przyjaciół – będzie to też dobry pomysł na prezent. Niech wiedzą, że nie są jak ryby.

Rodzaj lektury: #pozytywna #lekka #inspirująca

Jest perspektywa, ale jest też przestrzeń dla Ciebie

Z pewnością co jakiś czas będą się tu pojawiać takie książkowe polecajki, bo książki uwielbiam od małego, a podyskutować z innymi czytelnikami jest jeszcze lepiej. A jakie książki trafiają w Twoje gusta?

Koniecznie daj znać w komentarzu! Natalia z JestRudo popełniła kiedyś fantastyczny tekst o komentowaniu. To działanie, które zapobiega wypadaniu małych sówek z gniazd. Czytaj u Natalii i działaj poniżej!

2 komentarze

  • Paulina Wiejak

    Ruszyłaś z kopyta! Świetna polecajka, to jest kolejna pozycja na moim książkowym stosiku 'do przeczytania’ – czekam więc na poradę o tym jak rozciągnąć 24h do tylu, ile potrzeba na przeczytanie tych wszystkich lektur 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.