Gdynia Orłowo - jedno z piękniejszych miejsc w Polsce!
Słowo

Słowem: plan

Słowem: plan – 'to co się zamierza zrobić’

Słownik języka polskiego PWN

Zapewne zgodzicie się ze mną, że znaczenie słowa „plan” nasuwa myśli powiązane z porządkiem, przemyślanym działaniem. Można mieć plan na życie, plan pracy dyplomowej czy plan wycieczki.

To ostatnie dopadło mnie w weekend. A raczej dopadł mnie brak planu. Pomyślisz sobie, cooo? Ty i brak planu? Przecież o tym zaczęłaś pisać. I właśnie takie samo podejście miały wszystkie osoby, które tego weekendu udało mi się spotkać.

A zaczęło się niewinnie…

Mieszkanie w Gdańsku wolne do 1 lipca, co Ty na to?

Kto by nie chciał dostać sms-a o takiej treści?

Ja właśnie takiego dostałam a odpowiedź była szybka – bo nad czym się zastanawiać – jadę! W końcu kwiatki trzeba podlać . A i mnie się podróż marzyła przez całe #zostańwdomu. I to nie było żadne przemyślane działanie. Jadę zobaczyć morze i przejść się brzegiem – to było jedyne założenie. A kogo się uda odwiedzić przy okazji, gdzie pójść, co zjeść – niech wyjdzie w praniu.

Tylko okazało się, że ja nie pasuję do spontanicznej wycieczki. Jak dietetycy do rozsądnego korzystania z „niezdrowego” jedzenia. Od dwóch dni przed wyjazdem do dnia powrotu pytanie „to jaki masz plan?” przewijało się kilkukrotnie. I dziwnym trafem odpowiedź „nie wiem” w moim wykonaniu rodziła reakcje zdumienia u pytających. Bo jak na co dzień ustalam konkretne bloki pracy, to nagle na drugim końcu kraju się zgubię, nie wiedząc gdzie iść?

Parę rozmów i odwiedzin się odbyło, jedno zwiedzanie, moczenie stópek w morzu i siedzenie na piasku, rybka na kolację, plażowa sesja zdjęciowa… Odpoczęłam. Pewnie mogłam co do godziny zaplanować ten weekend i wycisnąć go jak cytrynkę, ale nie tego potrzebowałam. Planu też nie. To nie jest must have na każdym kroku. Mam nadzieję, że pytanie zadane poprzednio tu zostało zobrazowane. Bo w związku ze słowem plan liczy się Twój cel a nie oczekiwania innych.

Plan tego nie zakładał - ale takie buziaczki znad morza chyba jeszcze lepsze!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.