Co we wrześniu piszczy? Bieszczady
Lifestyle

Co we wrześniu piszczy? #2021

Wrzesień to dobry czas, bo z jednej strony #backtoschool skłania do intensywniejszej pracy niż w wakacje, z drugiej – to jednak jeszcze są wakacje przed nowym rokiem akademickim. Dlatego we wrześniowych wspominkach jest różnorodnie 🙂 Zobacz, co we wrześniu piszczy!

Wydarzenie września

Z końcem miesiąca mogę odetchnąć z ulgą i oficjalnie powiedzieć, że skończyłam pierwszy rok w Szkole Doktorskiej. Przemyślałam materiał, cele i metody, naczytałam się literatury polskiej i zagranicznej, a mój plan badawczy został pozytywnie zaopiniowany. Pora rozpocząć więc etap drugi, czyli „tylko” zrealizować to, co się zaplanowało. Czyli jeszcze więcej literatury polskiej i zagranicznej, jakiś referat i ze dwa rozdziały do napisania. Jednak najpierw powspominajmy jeszcze wakacje.

Wyjazd września: Bieszczady

Wrześniowe Bieszczady – przynajmniej z perspektywy bloga – zaczynają wyglądać na tradycję. Ale co poradzić, kiedy ten czas to w górach zdecydowanie mniejsze tłumy, a liście zaczynają nabierać bardziej różnorodnych kolorów. Mimo że deszczowa część wyjazdu pokrzyżowała trochę wędrówkowe plany, dobrze było zmienić klimat i widok za oknem nawet na te parę dni.

Nawet zdjęcia jedzonka łudząco podobne…

Co we wrześniu piszczy? Jedzenie w Bieszczadach

Książka września: Wiek paradoksów, Natalia Hatalska

Żyjemy otoczeni technologią, uznajemy ją już za „naturalny” element codzienności i odwrotu od tej zmiany już nie ma. Hatalska robiąc krok wstecz – zastanawiając się, dlaczego tak chętnie dajemy się kierować technologii – robi krok naprzód i wskazuje konsekwencje. To książka, która nakreśla zastosowanie technologii do modyfikacji linii genetycznej człowieka, tworzenia lustrzanej (całkiem cyfrowej) kopii świata i innych celów, o których często w ogóle nie mamy świadomości.

Mogłoby się wydawać, że historie przywołane przez Hatalską to si-fi pokroju Huxley’a, tyle że przywołanym źródłom nie sposób zaprzeczyć. Pod kątem naukowości Wiek paradoksów to nie lada gratka, także gdy temat postanowimy zgłębić – mamy nie tylko masę przypisów dodających kolejne wątki, ale też spis polecanych dalszych lektur. Zdecydowanie polecam dla świadomości, czy technologia może nas ocalić i nad czym powinniśmy w związku z jej rozwojem myśleć.

Cytat września

Życie naprawdę nie polega na „dawaniu rady” 24/7

Doktor Ania, #takietampieprzenie2021

I to jest właśnie to, co we wrześniu piszczy!

Czym piszczał Twój wrzesień? To jeszcze wakacje, szkoła, a może praca lub wyczekany urlop? Co ulubionego-wrześniowego zostawisz w komentarzu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.