Co w lutym piszczy
Lifestyle

Co w lutym piszczy?

Miesiąc sesji i przerwy międzysemestralnej, a do tego tylko 28-dniowy. Szybko przyszło, szybko poszło. Chociaż teraz na chwilę się zatrzymam i zostawię tu ten wspominkowo-polecajkowy wpis. Dowiedz się, co w lutym piszczy!

Wyjazd lutego

To taki idealny, nieplanowany, świetnie wychodzący zbieg okoliczności. Kiedy przerwa po sesji nakłada się z zaplanowanym urlopem i zaproszeniem do domku z widokiem, nie pozostaje nic innego, jak wybrać się w góry! Nawet jeśli aby oglądać ten widok w cieple, trzeba najpierw wepchnąć samochód na górkę, bo łańcuchy postanowiły akurat tego dnia pożegnać się z użytecznością.

Książka przy kominku, grzane wino, historie z różnych części kraju i pierwsza w życiu zimowa wędrówka po Tatrach – to elementy rozpoznawcze lutowego wypoczynku, I oczywiście szarlotka w schronisku, bo bez szarlotki i schroniska to wyjazd w góry nie jest w pełni zaliczony.

Ale – może przede wszystkim – też pięć pełnych dni bez myślenia o liście zadań, artykułach do napisania i tekstach do poprawienia. Przy zdalnym wszystkim odnotowuję to jako moją prywatną wygraną.

Tu robię popisową rozgwiazdę, bo ostatniego dnia nareszcie wyszło słońce.

Książka lutego

Reset. Świat na nowo to zbiór wywiadów Karoliny Korwin Piotrowskiej z Polakami różnych profesji, którzy w obliczu pandemii znaleźli się w bardzo różnych miejscach w życiu. Znajdziesz tu refleksje psycholożki, pisarki, ratownika medycznego, dziennikarza modowego czy przedsiębiorcy i startupowca. Reset – bo wszyscy o czasie pandemii mówią jako o przywróceniu ziemi do ustawień fabrycznych. Świat na nowo – bo trzeba rzeczywistość (czy raczej siebie) do nowej sytuacji dostosować.

Co pomogłoby ratownikowi bardziej niż oklaski? Do czego potrzebni byli artyści? Jak zmienia się język rozmawiania o problemach? Jakie nowe zjawiska w obszarze relacji, kultury, hierarchii pozostaną z nami na dłużej? O te wszystkie kwestie Karolina Korwin Piotrowska podpytuje swoich rozmówców. Wyłania się z tego nie tylko ciekawa, ale i wzbudzająca refleksje wizja przyszłości.

Cytat lutego

Jak wiele innych przeze mnie odnotowanych – z lutowego wydania Miesięcznika Znak.

Na podstawie książki „Niewidzialne kobiety” Caroline Criado Perez

Serial lutego

Ten miesiąc na Netfliksie zawojowali u mnie Artyści (reż. M. Strzępka), czyli oniryczno-brutalna walka o przetrwanie warszawskiego teatru. W starciu biurokracji z ludźmi sztuki kibicują duchy dawnych dyrektorów. Produkcja jednak nie wydaje się fantastyczna, a dotkliwie realna we współczesnym kontekście.

Miejsce lutego

Rzutem na taśmę, w ostatni dzień lutego do zestawienia wbija się Bułka i Kromka, piekarnio-cukiernia (?) na lubelskim Starym Mieście. Jeżeli dzielicie ze mną fascynacje nietypowymi dobrymi rzeczami do jedzenia, z pewnością musicie tam zajrzeć. Świeże minipączki, nadziewane czym chcesz, polewane czym chcesz, posypywane czym chcesz. Full personalizacja. Ale przede wszystkim deserowa niespodzianka – pomysł warty rozpropagowania.

Upamiętnione dzięki @fishu199 razem z moimi innymi weekendowymi rozrywkami

I to jest właśnie to, co w lutym piszczy!

Z taką samą nadzieją, jak na początku tych przeglądów, wypatruję Twoich lutowych sukcesów i poleceń wszystkiego, co dobre. Daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.